+48 502 503 061

+48 58 301 59 03

Laboratoryjne Mieszalniki Homogenizujące pojemność od 5 l:
MH 5, MH 10, MH 20, MH 30, MH 50

Opis

Mieszalnik homogenizujący służy do wyrobu kosmetyków: kremów, maści, tuszów, past i.t.p. Może być wykorzystany do produkcji niewielkich partii różnorodnych kremów lub w laboratorium do przygotowania produkcji nowych asortymentów. Jest to urządzenie najnowszej generacji wyposażone w programowalny sterownik logiczny (PLC). Dzięki temu mieszalnik ma olbrzymie możliwości programowania procesów produkcyjnych w funkcji temperatury, czasu i podciśnienia.

Ogrzewanie i chłodzenie poprzez płaszcz wodny. Mieszadło skrobakowe o płynnie regulowanych obrotach. Napęd mieszadła umieszczony na mechanicznie podnoszonej pokrywie. Homogenizator grzebieniowy o mocy 2.2 kW z płynnie regulowaną prędkością obrotową do 5.000 min -1.

Części stykające się z produktem są wykonane ze stali klasy AISI 304 lub AISI 316. 

Podstawowe dane:

  • Zbiornik cylindryczny o pojemności od 5 l do 50 l, dno cylindryczne, na górnej krawędzi pierścień z mocowaniami dociskowymi do doszczelnienia z pokrywą, zbiorni wewnątrz szlifowany-błyszczący Ra<0,05, posadowiony na 4 nogach ze stopkami regulacyjnymi.
  • Ogrzewanie i chłodzenie przez izolowany i kierowany płaszcz G/Ch.
  • Mieszadło ramowe ze skrobakami trójkątnymi/dwukierunkowymi płaszcza i dennicy o płynnie regulowanych obrotach do 60 rpm.
  • Homogenizator grzebieniowy o płynnie regulowanej prędkości od 1000 do 5000 rpm.
  • By-pass skręcany, dzielony z podwójnym wejściem do zbiornika.
  • Podciśnienie w zbiorniku do -0,06 MPa

Pokrywa otwierana mechanicznie pionowo, automatyczny układ mycia CIP w obiegu zamkniętym.

Części stykające się z produktem wykonane ze stali AISI 304 L lub AISI 316 L.

 

Wstecz

Galeria

Zadzwoń